Grup şirketin sahibi olduğu Kütahya Emet’ teki Emet Thermal Resort’ la birlikte , termal otellerin ikinci büyük halkası olan Yalova Thermal Palace, 46.000 m.kare alan üzerine kurulu , modern sağlık ve kür merkezlerini içeren, 2200 yatak kapasiteli ve Selçuklu saraylarını andıran görkemli mimarisi ile çok yakında üyeleri ve yeni ziyaretçilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yalova Thermal Palace Örnek Daire' sini siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunuyor. Örnek Daire için tıklayınız...>>

Yalova ve bölge insanı için bugüne kadar görülmemiş bir yatırım değeri olan projenin genel özelliklerini şu şekilde özetleyebiliriz ;

Yalova Thermal Palace Otel Yatak ve Oturma Odası

Tesis, 750 odalı planlanmış olup, bunların yaklaşık 350 adedinin devre mülk olarak satılması öngörülüyor. Devre mülkler, stüdyo, 1,2 ve 3 yatak odalı daireler olarak projelendiriliyor.

KRD şirketler Grubu’ nun bu dev vizyon projesinde öncelikle, toplumun her kesiminden insana hitap eden bir hizmet anlayışının benimsenmesi amaçlanıyor.

Yalova Thermal Palace Apartları

Tesis, açık- kapalı havuz ve spor merkezlerinin yanı sıra, birbirinden farklı aktiviteleriyle çocuk dünyası, aquapark , ailelere özel havuzları ve sosyal alanlardaki olanaklarıyla da misafirler ve üyelerinin beğenisine sunulacak.

İnsan ve doğaya saygı çerçevesinde yürütülen projedeki peyzaj çalışması, 6500 m2 ’’yeşil alan’’ olarak eşit oranlarda dağıtılarak yapılıyor. Doğal, kültürel ve sosyo-ekonomik çevreye ilişkin verilere ve analizlere dayalı bir peyzaj çalışması olmasına özen gösteriliyor. Sağlıklı, sürdürülebilir ve görsel kalitesi yüksek yaşam çevresi yaratmayı amaçlayan yapısal ve bitkisel peyzaj tasarımında, ziyaretçilere daha dinlendirici ve daha sağlıklı bir çevre yaratılması amaçlanıyor.. Bahçe düzenlemesinde seçilecek olan bitkiler bile, insan sağlığı açısından iyi değerlendirilerek ve özenle seçiliyor.

Projedeki park düzenlemeleri ise, daha çok kullanıma yönelik olarak tasarlanıyor. Toplamda 1500 m2’lik oturma ve yürüyüş alanı misafirlerin iyi vakit geçirmeleri için tüm ayrıntıları ile değerlendirebileceği alanlar olarak düzenleniyor.

Çocuklar için yapılacak oyun parkı, eğitici ve öğretici oyunlar ve oyuncaklar ile zenginleştirilerek, bahçe içinde çocuk misafirlerin rahatça oynamasını, tehlikeden uzak kalmasını sağlayacak bir dizayn ile ebeveynlerin ve çocukların, güvenli ve zamandan tasarruf ederek hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

Projede, peyzaj çalışmalarının önemli bir parçasını da süs havuzları oluşturuyor. Süs havuzlarında kullanılacak malzemeler boyutları, aksesuarları projenin sahip olduğu mimari şekline sadık kalarak bütünleyici bir unsur olarak hazırlanıyor.

Havuzlar, güneş ışınlarının açılarına ve etrafında oluşturulacak yapıya göre konum ve peyzajına uygun konumlandırılıyor.

Yalova Thermal Palace Havuz ve Spa Görünüm

Projede ayrıca, misafirlerin tatil enerjisini yükseltecek, her yaşa, her zevke uygun eğlenceler ve aktivitelerin olduğu bir “sosyal tesis alanı” da düşünülmüş. Aynı zamanda ünlü markaların yer aldığı, misafirlerin aradıkları ve ihtiyaç duydukları her şeyi bulabilecekleri, içinde kaybolmadıkları, hızlı ve güvenilir alış veriş yapabildikleri bir de AVM olması planlanıyor. AVM’ nin, aynı zamanda bölge ve bölge insanına istihdam imkanı da sağlayacağı belirtiliyor.

Otelde, su jimnastiği, mini futbol, basketbol sahaları,tenis kortları, dart, koşu, su topu, bisiklet parkının yanı sıra özel tema günleri, show programları, kabare, skeçler, yarışmalar gibi, misafirlere gece ve gündüz aktiviteleri planlanıyor.

Bunların yanı sıra bu dev tesiste, misafirlere kısa zamanda değişimi yakalayabileceği bir takım farklı ayrıcalıklar ve alternatifler olması da planlanıyor.. Sağlık merkezinde yer alan Türk hamamı, spa merkezi, saunalar, buhar odası, yağmur ve kar odası, dinlenme odaları, açık-kapalı termal havuz, cilt bakım odaları, klasik-VIP masaj odaları, solaryum center, jet duş ve hidro masaj odaları, fitness salonu, Hydro-masaj, yosun bakımı, güzellik salonu, cilt bakımı ve kuaför hizmetleri tüm ziyaretçiler için projelendirilen hizmetlerden sadece bazıları…

Termaldeki yatırımlarına ara vermeden devam eden KRD Group, vizyon projesi, Yalova Thermal Palace inşaatı için aldığı ruhsatla birlikte, geceli gündüzlü , kalabalık bir ekip tarafından yürütülen inşaat çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, bir yandan da, Balıkesir’in Sındırgı ilçesi Çaygören Mevkii’ nde projelendirdiği Laguna Thermal Resort Otel’ in inşaat çalışmalarını da eşzamanlı olarak yürütüyor.