Araplar hem mülk hem devremülk alıyor

Araplar hem mülk hem devremülk alıyor

Araplar hem mülk hem devremülk alıyor

TÜRKİYE'Yİ iklimi, sosyal yapısı ve yakınlığı nedeniyle tercih eden Araplar konuttan sonra gözünü devre mülke de dikti. Körfez ülkeleri vatandaşlarının Türkiye'den 1 haftadan 2 aya kadar uzanan devre mülk talepleri nedeniyle başta Suudi Arabistanlı şirketler olmak üzere birçok firma bu hizmeti veren otellerin peşine düşüyor. Devre mülk sisteminde seçeneğin çok olması da yatırımcılar için avantaj teşkil ediyor. 
Bu eğilimin ilk örneğini ise Türkiye'nin en büyük devre mülk hizmeti veren gruplarından biri olan Karaderili Şirketler Grubu yaşadı. 
Grubun, Yalova'da 75 milyon dolarlık yatırımla yaptığı, 2 bin 200 yatak kapasiteli Yalova Termal Palace'm tamamına Suudi şirket talip oldu. 
Karaderili Grup, bu teklifi kabul etmedi. Ancak Suudiler'e devre mülk satışını teklif etti. 
Toplam 40 bin devre mülk müşterisi olan grup, Araplar'a yoğun olarak devre mülk satışına başladı. 

HAFTALIK 180 EURO Karaderili Grup Bayi ve Acente Koordinatörü Deniz Derelli, Araplar'dan çok fazla telep aldıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Fiyatları 10 bin 260 TL ila 69 bin TL arasında değişen ... ... devre mülklerin yüzde 30'luk kısmı Körfez Bölgesi vatandaşlarının oldu. Özellikle termal tesislerimiz büyük talep görüyor. 
Sistemimizde tesislerimizden devre mülk alanlar dünyanın 100 ülkesinde 4 bin 500 noktada tatil yapabiliyor. Bunun için yurtdışında bir haftalık konaklama için 180 euro ödüyorlar." Yalova'da 75 milyon $Tık yatırım KARADERİLİ Grup, ilk tesisini Kuşadası'nda Holiday Leisure Club adıyla açtı. Şirket Bodrum Akyarlar'da ise mavi bayraklı MioBianco Resort'le ikinci yatırımını yaptı. İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet Thermal Resort&Spa'yla yapan grup, halen termal otel, devremülk ve Spa merkezi konseptinde, Yalova'da 75 milyon dolarlık yeni projesini inşa ediyor. 

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek