Marmara'nın en büyük termal yatırımı Yalova'da

Marmara'nın en büyük termal yatırımı Yalova'da

Marmara'nın en büyük termal yatırımı Yalova'da

Deniz Derelli, hedeflerinin 200 bin kişiyi terma! şifasıyla buluşturmak olduğunu söyledi.. 

Marmara'nın en büyük termal yatırımı Yalova'da Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa'da birinci dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. 17 yıldır bu alanda faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grubu, Yalova ve Balıkesir'de inşa etmeye başladığı dev tesisler bittiğinde 200 bin kişiyi şifalı termal sularla buluşturmayı hedefliyor. Termal suların tarihten beri şifa kaynağı olarak bilindiğini söyleyen Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, "Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlatmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır" dedi. 
200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi.. 
İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya'nın Emet ilçesindeki Emet TermalResort&Spa'yla yapan Karaderili Grup, ilimizde Ak köy'de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir'de yapımı süren, Balıkesir Laguna ... ... Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor. Şirket yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Kütahya Emet'te bir başın toplantısı gerçekleştirdi. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirten Derelli, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli; Kütahya, Yalova ve Sındırgıdaki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi. 
Yalova'ya Marmara'nın en büyük termal yatırımı.. 

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet'teki Emet Thermal Resort & Spa'yla yapan grup, şimdi de Yalova ve Balıkesir'de iki önemli projeyi hayata geçirecek. Şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova'daki projenin Marmara bölgesinin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. 
Yalova ve Balıkesir'deki projelerin hızla ilerlediğini aktaran Derelli, şöyle devam etti: "Şu ... ... anda Yalova'da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin eıl büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon Euro yatırım yapılacak. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye'deki en iyi termal sulardan birine sahip olan Yalova'nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. 
Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon Euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz."

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek