Otel ve tur fiyatları inecek yerli akını artacak

Otel ve tur fiyatları inecek yerli akını artacak

Otel ve tur fiyatları inecek yerli akını artacak

Avrupa ve Rusya'dan gelen iptaller, sektörü yerli indirimlerinin yüzde 30'u bulduğuna işaret ediyor, turizme yönlendirdi. Bu yüzden fiyatların Onaran, "Yerli turist adedi artıyor. Örneğin Pronto Tour'un müşterileri 2015'e göre yüzde 70-80 oranında da artıyor. Neden? Neden, otel fiyatlan yüzde 20-25 daha uygun. Fiyatlarda indirim var, bu da kuşkusuz yerlilerin lehine. Zannediyorum yerlilerin tatil beldelerinde yoğunluğu 2015'te yüzde 10 idi, bu sene yüzde 17-18'i görür." diyor. 
Orhan Karaderili de Avrupa ve Rusya tarafından gelen iptallerin iç talep ile telafi edileceğini düşünüyor. Bu anlamda yeni kampanyalar düzenleyeceklerini duyuran Karaderili, "Biz otelciler, bu kampanyalar ile daha evvel mekânlarımızda görmediğimiz sayıda yerli turisti ağırlayacağız. Bu alanda da büyük bir rekabet görülecek. 2016 ve 2017 dönemlerinde yerli turist hiç olmadığı kadar uygun rakamlarda tatil yapma imkânı elde edecek." ifadelerini kullanıyor.
 Turizmin düşeceğini öngören turizmciler, açığın yurtiçi tatilcilerle kapanacağını düşünüyor. Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, iptallerin ardından oda ile tur fiyatlarının ineceğini ve tatil beldelerine yerli akınının artacağını ... ... söylüyor. 
Karaderili Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili de 2016 ve 2017'de Türkiye'den müşterilerin yoğun olacağını; yerli turistin daha uygun fiyatlar ile tatil yapılacağını belirtiyor. 
Yaşanan olumsuzluklara rağmen 2016- 2017 dönemindeden ümitli olan Ali Onaran, dışarıdan gelen tur iptallerin acente ile otel fiyatlannı indirdiğini, indirmeye devam edeceğini ifade ediyor. 
Buna karşılık tanıtım hamlelerini arttırdıklannı aktaran Onaran, operatörlerin ve otellerin Bakan Ünal: Rus turist sıkıntısını Expo dengeleyecek Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Expo 2016 Antalya alanını 5 milyonu yabancı 8 milyon kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi. Bakan Ünal, Rus turist üzerinden yaşanacak sıkıntıyı Expo üzerinden dengeleyeceklerini söyledi. En son Hong Kong ve Tayvan'la birlikte katılımcı ülke sayısının 53'e ulaştığını dile getiren Ünal, "24 Kasım'da Rusya ile başlayan uçak krizinde Rusya'nın turizmi bir yaptırım aracı olarak kullanmasından sonra Rus turist üzerinden yaşanacak sıkıntıyı Expo üzerinden dengeleyeceğimizi açıklamıştık. Gördüğünüz gibi son derece güzel, Antalya için kalıcı bir eser ortaya çıkmış durumda. 
6 ay boyunca ... ... devam edecek kültür sanat etkinliklerinin de Expo ve Türkiye için çok büyük anlamı var. 5 milyon yabancı olmak üzere toplam 8 milyon ziyaretçiyi Expo için bekliyoruz" diye konuştu, 

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek