Termal Palace'dan Erdoğan, Putin ve Obama'ya özel suit

Termal Palace'dan Erdoğan, Putin ve Obama'ya özel suit

Termal Palace'dan  Erdoğan, Putin ve Obama'ya özel suit

Termal turizme yaptığı 300 milyon dolarlık yatırımla dikkatleri üzerine çeken Karaderili Grubu'nun Yalova'ya inşa ettiği Termal Palace açılış için gün sayıyor. Otel ve devre mülk projesi ile 12 kral daireli Ternıal Palace'de sadece devlet başkanlarına tahsis edilecek bir de suit yer alıyor. 
Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Yalova'daki dev tesisin otel etabına sadece devlet başkanları ve başbakanlara tahsis edilecek "Presidential Suit" yapacaklarını belirterek, "Ülkemiz termal turizmde Avrupa'da bilinci sırada olmasına rağmen devlet başkanlarını ağırlayacak bir tesis şimdiye kadar yoktu. 
İlk kez tesisimizde bunu gerçekleştireceğiz" dedi. 

istanbul'a en yakın termal su olma özelliğini taşıyan Yalova'nın turizm kapasitesini 3'e katlaması beklenen Yalova Termal Palace hakkında bilgi veren Karaderili, "Yalova, yatının yapılmakta çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından büyük potansiyele sahip olmasına rağmen, sadece 1800 yatak kapasitesi mevcut. 2200 yatak kapasiteli Temıal Palace projesi Yalova'nın mevcudunun bile üstünde. Ortadoğuluların Yalova'ya olan ilgisini gördük. 
Yalova'da Arap zenginlerin para akıtacağı ... ... bir kalitede ve kapasitede bir tesis yok. Bu yüzden saray konsepti ve lüksten daha fazlasını vaat ediyoruz" şeklinde konuştu. 
Karaderili, Yalova Temıal Palace bölgenin değer kazandığını anlatarak, "Yalova'nın termal sularının ve turizm kapasitesinin farkına varan Araplar akın akın bu bölgeye geliyor, ancak pansiyonlar da kalıyorlardı. Lükse düşkün turistin kalabileceği bir tesis yoktu. Artık Termal Palace projesi ile bu açık kapatılacak. Şeyhler de şimdiden alım yapmaya başladılar. Avrupalı bir turist Türkiye'de 500 dolar döviz bırakıyorsa herhangi bir Arap turistin bıraktığı döviz 1500 doları buluyor. Bu yüzden Yalova'daki tesisimizde hiçbir lüksten kaçınmadık" dedi. 
Yalova Tennal Palace projesindeki "lüksün sınırlarını zorlayan" ibaresini anlatmak için gösterilebilecek en büyük ömek 12 kral dairesi. Dev otellerde bile bir kral dairesi bulunurken, Yalova Tennal Palace'da 12 kral dairesi bulunduğunu vurgulayan Karaderili, "Ortadoğu'ya yönelik bir tesis yapıyorsanız buraya krallann, prenslerin veya kral gibi iş adamlannın gelmesini bekliyorsunuz demektir. Krallann aileleri geniş ve her biri lüks istiyor. Tesisinizde bir kral ... ... kalıyorken siz bir diğer krala 'odamız yok' diyemezsiniz. Bu yüzden Yalova Tennal Palace'a 12 kral dairesi inşa ediyoruz. Dairelerin her biıi 256 metre kare ve her birinin terasında kendi yüzme havuzlan mevcut olacak" şeklinde konuştu. 
Yalova'daki yatırımını gezerken karşılaştığı bir manzarayı anlatan Orhan Karaderili, "Dubai Şeyhi Mahdum'un eşinin 4 araçlık bir konvoyla Yalova'ya geldiğini gördüm. Bir oteli tamamen kapatmış ve bir hafta kalmıştı. Şeyhlerin eşlerinin Yalova'da kalacağı bir tesis yok.
Biz böyle bir tesis inşa ediyonız. Çünkü eğer böyle bir tesis yaparsanız şeyhler ve eşleri bir ay ya da daha fazla kalır" dedi. 

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek