Termal turizmine tesis dopingi

Termal turizmine tesis dopingi

Termal turizmine tesis dopingi

Termal suların faydalarının bilinmesi ve kullanımının yaygınlaşması Türkiye'de termal otellerin sayısını arttırmaya başladı. 
Özellikle kış aylarında büyük rağbet gören termal turizmi, son yıllarda artan tesis sayısıyla da büyük ilgi çekiyor. Debisi, sıcaklıkları, çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa'daki benzerleriyle yarışan termal sularda Türkiye'de Afyon, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova, Kızılcahamam, Pamukkale, İzmir ve Sapanca gibi iller başı çekiyor. Türkiye'de 1300 civarında termal kaynak bulunuyor. 

Ulusoy: "Hedefimiz turist sayısını 4,5 milyona çıkartmak

" Termal Turizmde bilinirliğin giderek arttığını ifade eden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, termal otellerde 1.2 milyon olan konaklama yapan turist sayısını, 4.5 milyona çıkarmak hedeflediklerini söyledi. Termal otellere olan ilginin her sene artış gösterdiğini ifade eden Jolly Tur İç Turizm Müdürü Can Mergen de, özellikle bu sömestr döneminde geçen yıla göre yüzde 100'e yakın bir talep artışı olduğunu söyledi ve gelecek hafta tesislerin büyük bölümünde sömestr satışlarının biteceğini kaydetti. 

UÇUŞ ARTARSA TURİST GELİR VIP

Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu, Avrupa'da söz konusu otellerin rehabilitasyon merkezleri ve otel konseptleri ile birleştirildiğini ifade ederek, "Doğru kurgulanmış bir pazarlama stratejisi ile termal tesislerin niteliğinin arttırılmasıyla Avrupa ve Dünya ülkeleri ile rekabet edebilir konuma geliriz" ifadesini kullandı. Kaplıcalar konusunda en yoğun ilginin alternatif otellerin çok olması sebebiyle Afyon bölgesi olduğunu dile getiren Etstur Yurtiçi Operasyon Direktörü Selim Suat Özbek, termal turizmin gelişmesi için uçak ulaşımının arttırılması gerektiğini belirtti; "Denizli ve Afyon, Anadolu illerinden çapraz uçuş alamıyor. Haliyle misafir bu noktalara özel araçları veya otobüs ile ulaşabiliyor. Bu konuda ki gelişmeler bahsi geçen beldelerin önünü açacaktır."

Ülkemizde en çok tercih edilen termal bölgeler

Afyon, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova, Kızılcahamam, Pamukkale, izmir ve Sapanca 

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek