Sıkça Sorulan Sorular

Görkemli bir Saray Yükseliyor!Yalova Thermal Palace projesi kaç etaptan oluşmaktadır, nezaman tamamlanacaktır?

Yalova Thermal Palace Turizm Kompleksinin inşaatı üç etaplıdır. Apartlar ve iki adet “S” bloktan oluşmaktadır. Apartlar Nisan 2015 ayı içerisinde teslim edilecektir. Projenin tamamı 24 iş ayı içerisinde teslim edilecektir.

Karaderili Şirketler Grubu’ndan hisseli gayrimenkul aldığımızda sahip olduğumuz haklar nelerdir?

Miras Bırakma, Ödünç Verme, Değişim, Hak Biriktirme, Kiralama

Kırmızı Dönem ve Yüksek Kırmızı Dönem ne anlama gelmektedir?

Kırmızı Dönem: Yoğun kullanımın olmadığı, sakin dönemleri ifade eder. (15 Eylül – 15 Haziran arası sömestr hariç)

Yüksek Kırmızı Dönem: Yaz ve sömestr tatillerini de kapsayan tüm yıl kullanım hakkı sağlayan dönemdir.

Bakım Onarım Aidatı nedir ve neden alınır?

Her yıl ödenmesi gereken bakım ve onarım aidatları, aşağıdaki detaylar için harcanmakta olup tamamen hizmet kalitesini arttırmak amacı ile alınmaktadır. Dairelerinizde kullanılan; elektrik, su ve kat hizmet bedelleri aidatlara dâhildir. Bunun yanında; çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları, dairelerin eşya değişimi, bakım ve onarımı, ücretsiz kullanılan aktivitelerin yapıldığı birimlerin bakımı(havuzlar, hamamlar, aqualar vs.)

Değişim hakkı kullanım şartları nelerdir?

Herhangi bir tesisimizde hafta sahibi olan üyemiz, yıllık bakım ve onarım aidatını ödedikten sonra hakkını dilerse değiştirebilir. Hakkını değiştirirken oluşabilecek yıllık bakım onarım aidat farkını ödemek mecburiyetindedir.

Ayrıca üyemiz kırmızı dönem sahibi ise ve yüksek kırmızı dönem kullanmak istiyorsa; dönem değişim ücretini ödemek zorundadır. Yüksek kırmızı dönem üyelerimiz için bu durum geçerli değildir.

Kış dönemi satın almış bir üye, hakkını yaz döneminde kullanabilir mi? Nasıl?

Üye, dönem geçiş bedeli ödeyerek hakkını yazın kullanabilir.

Üye tatil haftasını nasıl kullanabilir?

Üye, Ocak ayında bakım ve onarım aidatını gitmek istediği tesisin banka hesap numarasına yatırdıktan sonra gitmek istediği tesisin online rezervasyon formunu doldurarak rezervasyonunu yaptırabilir.

Rezervasyon nasıl yapılır?

Üye kullanmak istediği tesise göre; eğer Kuşadası veya Bodrum kullanmak istiyorsa www.hlcturkey.com adresindeki, eğer Emet kullanmak istiyorsa www.emettermal.com.tr adresindeki online rezervasyon formunu doldurarak rezervasyonunu yapabilir.

Yalova Thermal Palace üyesi tapusunu ne zaman alabilir?

Hisseli gayrimenkul sahipleri, Yalova Thermal Palace’dan tapularını borçları bitmiş ya da bitmemiş olsa da (ipotekli) tapularını hemen alabilirler. Bunun için 444 2 547 nolu Çağrı Merkezinden bilgi alabilirler.

Tapu masrafları kime aittir?

Tapu masrafları ve resmi harçlar üyeye aittir.

Herhangi bir tesisten hisseli gayrimenkulü olan üye günübirlik hak kullanabilir mi? Nasıl?

Üye, günübirlik kullanımları kendisi için indirimli bir şekilde ekstradan satın alarak, sahip olduğu dönemin dışında da tatil yapma imkânına sahip olabilir.

Üye maksimum kaç yıl hak biriktirebilir?

Üye, bakım onarım aidatını ödediği takdirde maksimum üç yıl olacak şekilde hakkını biriktirebilir.

Üye tatillerinde geriye dönük kullanım yapabilir mi?

Üye, bakım aidatını tabii olduğu sene içerisinde ödediği takdirde geriye dönük kullanım yapabilir. Bunun dışında yapamaz.

Yalova Thermal Palace’da şuan satışta olan üniteler kaç kişilik ve kaç metrekaredir?

1+0 daireler(2 yetişkin 1 çocuk) 35 metrekare, 1+1 daireler(4 yetişkin 1 çocuk) 65 metrekare

2+1 kişilik hak sahibi olan bir üye, hakkını kullanırken yanında misafir getirebilir mi?

Üyelerin almış oldukları dairelerin belirli bir kullanım kapasitesi vardır. Bu kapasiteler, satın alma işlemi yapılırken, üyelere, sözleşmelerinde kişi sayısı olarak belirtilir. Bu bağlamda üyeler, ücretli hizmetlerden indirimli faydalandırabilecekleri günübirlik misafir ağırlayabilirler.

Üye, tesislerde kullanılan ücretli aktivitelerden nasıl faydalanır?

Üye, %50 indirimli olarak faydalanır.

Üye tesislerde kendisi yemek yapabilir mi?

Bu ayrıcalık tesislerimize göre değişmektedir. Örneğin Kuşadaı’nda hem 2+1 hemde 4+1 kişilik hafta sahibi üyelerimiz isterlerse kendi yemeklerini yapabilir, isterlerse resepsiyonda haftalık yemek paketi alabilirler. Emet’te apart dairelerde konaklayan üyelerimiz yemeklerini kendileri yapabilir. Bodrum tesisi ise butik otel tasarımında olduğu için mutfak imkânı mevcut değildir ve burayı tercih eden üyelerimiz günlük 30 € olan yemek ücretini ödemek durumundadırlar.

Ödeme bittikten sonra üye kiminle iletişime geçecektir?

Senetli ödemelerini bitiren üyeler 444 2 547 nolu Çağrı Merkezimizle irtibata geçebilir ve her türlü soruya cevap alabilirler.

Satış ve kiralama hakkı nedir?

Üyeler ödemeleri bittikten sonra haftalarını satmak veya kiralamak isterlerse kendi imkânlarıyla ya da internet kanalıyla alıcı bulabilirler.

RCI nedir?

RCI Uluslar arası Devremülk değişim sistemidir. Bu sistemle üyelerimiz dünya üzerinde RCI üyeliği bulunan herhangi bir tesisle kendi haftasını değiştirebilir.

RCI hakkı nasıl kazanılır?

Üye, borcu bittikten sonra bir dilekçe yazarak RCI üyeliği talebinde bulunabilir.

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek

_ +
img

Müşteri Hizmetleri | Canlı Destek